Kanal Tedavisi Fiyatları

0
2132
kanal tedavisi fiyatları
kanal tedavisi fiyatları

Kanal Tedavisi Fiyatları

Kanal Tedavisi Nedir?

Diş çürümesi gün boyunca yenilen ve içilen yiyeceklerin neden olduğu bakterilere bağlı olarak yaşanmaktadır. Bu bakterilerin ve asitlerin zamanla diş minesi yüzeyinde meydana getirdiği aşınmalar çürümeye neden olur. Zamanında müdahale edilen diş çürüklerinde çürümeye başlayan yüzey kazınarak dişin üzerinden temizlenir. Bu temizlemeye bağlı olarak oluşan boşluk ise özel dolgu malzemeleri ile adeta bir yama yapılarak kapatılmaktadır. Ancak diş çürüğünün çok fazla ilerlemesi ile beraber diş sinirleri kalıcı bir şekilde hasar alır. Bu durumda dolgu yapılmadan önce bu sinirlerin de temizlenmesi gerekir ki bu işleme kanal tedavisi denir. Genelde çekilmesi gereken dişi kurtarmak adına son uygulanan çare olarak görülür. Başarılı bir şekilde gerçekleştirilen kanal tedavisi dişin uzun süre daha sağlıklı bir şekilde kullanımına olanak sağlamaktadır.

Kanal Tedavisi Neden Yapılır?

Her zaman için en sağlıklı yöntem gerçek dişlerin ağızda kalmasını sağlamaktır. İşte kanal tedavisi bu nedenle uygulanmaktadır ve çok önemlidir. Ancak kanal tedavisi uygulanan ve başarılı olunamayan hastalarda gerçek dişin çekilerek yerine yapay diş yapımına geçilmelidir. Zaten kanal tedavisi fiyatları ile yapay diş fiyatları kıyaslandığında kanal tedavisinin çok daha düşük bir maliyete yaptırılmasının mümkün olduğu görülmektedir. Zaten işlem son derece güvenilir, acı vermeyen ve kısa süren bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Çok nadirde olsa bazen kanal tedavisi sonrası şişlik ya da yoğun ağrı gibi durumlar yaşanabilmektedir. Bu tip şikayetler genelde diş çürüğünün çok ilerlediği ve dişin aslında çekilmesi gerektiği ancak son bir şans vermek adına kanal tedavisinin denendiği hastalarda yaşanmaktadır. Bu durumda uygulanan tedavi sonlandırılır ve diş çekimi yapılarak sonraki seçenekler değerlendirilmeye başlanır.

Kanal Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Uygulanan tedaviye bağlı olarak değişmekle beraber kanal tedavisi fiyatları son derece ekonomiktir. Özellikle de merkezimizde hastalarımızın tümünün sunduğumuz kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması amacı ile kanal tedavisi fiyatları başta olmak üzere tüm sağlık hizmetlerimizin fiyatları mümkün olan en ekonomik sınırlarda uygulanmaktadır. Sizde sitemiz üzerinden ya da telefon numaralarımızdan bize ulaşarak daha detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin