Diş Eti İltihabının İmplant Diş Yaptırmadan Önce Tedavi Edilmesi Gerekmektedir!

0
1244
Diş Eti İltihabı tedavisi
Diş Eti İltihabı tedavisi

Son yıllarda yapay diş yaptırmak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri tedavi yöntemleri arasında yer alan implant dişler uzman diş hekimleri tarafından uygulandıkları takdirde aynı zamanda en uzun ömürlü yapay dişler olarak ta öne çıkmaktadır. Ancak hastanın implant dişler için tedaviye uygun olması gerekmektedir. Örneğin hastanın hemofili rahatsızlığının bulunması ya da diyabet hastası olması implant takılmasını ne yazık ki imkânsız kılmaktadır.

İmplant diş yaptırmak isteyen kişileri engelleyen bir başka sağlık sorunu ise diş eti iltihabıdır. Ne yazık ki diş eti iltihabı olan kişilere implant diş takılamamaktadır. Zaten implant diş tedavisi görmek isteyen hasta öncelikli olarak diş hekimi tarafından muayene edilmekte ve daha sonra uygun bulunması halinde uygulamaya başlanmaktadır. Bu ön muayene sırasında diş eti iltihabı belirtileri görülen hastalar için ise ilk olarak bu hastalık tedavi edilmektedir.

Yani önce diş eti iltihabı tedavisi uygulanmakta ve hasta tam olarak sıhhatine kavuştuktan sonra diş implantı yapılmaktadır. Çünkü iltihaplı olan bölgeye implant uygulanması durumunda hem hasta çok daha fazla sıkıntı çekecek hem de iltihabın vücudun diğer bölgelerine yayılma riski ortaya çıkacaktır ki bu istenmeyen çok büyük sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olabilecek ciddi bir komplikasyon olarak görülmektedir. Bu nedende diş hekiminizin tedavi programına uymanız ve onun sözünü dinleyerek tedavi aşamanızı tamamlamanız en doğrusu olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin