lazerle diş beyazlatma istanbul

Lazerle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş konusunda bir çok farklı sorunla karşılaşabiliriz. Fakat bu sorunların arasında en çok karşılaşılan sorun her zaman için diş rengi sorunu olmaktadır. Bir çoğumuz,...
diş temizletme

Diş Temizleme Nasıl Yapılır?

Her birey, diş temizliği konusunda gerçekten kapsamlı ve etkili bir şekilde hareket etmiyor, edemiyor. Gerek yeteri kadar zaman olmaması, gerek bu konuda yeteri kadar...

Diş bakımı konusunda ne yazık ki sürekli olarak doğru yöntemleri düzenli olarak kullanamıyoruz. Bunun sonucunda ise bir çok farklı diş sorunu ile karşılaşmamız kaçınılmaz oluyor. Dişlerde meydana gelen sararma gibi temel renk sorunları da bu şekilde yaşanılan problemlerin başında yer alıyor. Doğal olarak sıkça görülen bu renk sorununu ise, bir çoğumuz diş hekimlerine başvurarak gidermek istiyoruz. Peki, bu konuda hizmet sunan diş hekimleri nasıl bir uygulama izliyor? Diş beyazlatma konusunda ne gibi aşamalar var? Bu işlemin dişler için herhangi bir zararı var mı? Zirkonyumdisistanbul.com olarak sizler için diş beyazlatma ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları cevapladık. Sizler de bu temel soru – cevap döngüsü içerisinde diş beyazlatma ile ilgili merak ettiğiniz tüm noktalara cevap bulma şansına sahip olabilirsiniz.

Diş Beyazlatmada Alt Yöntemler Var Mıdır?

Evet, diş beyazlatma işlemi genel anlamda iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan ilki ev tipi olarak bilinen yani Home Bleaching şeklidir. Diğeri ise muayenehane tipi yani Office Bleaching şeklidir. Eğer ev tipi şekli ile diş beyazlatma yöntemini tercih ettiyseniz, bu aşamada herhangi bir şekilde muayenehane desteği almanıza gerek yoktur. İlk aşamada özel olarak hazırlanan bazı temel diş kalıpları vardır. Bu diş kalıpları, örneğin uyurken belli bir süre kullanılır. Dişlerde ki renk sorunu bu kalıpların desteği ile giderilerek, ek kalıp desteği sayesinde dişlerin çok daha beyaz olması sağlanır.

Diğer yöntem ise, biraz daha hassas ve dişlerde renk sorunu daha ciddi olan hastalarda kullanılan bir yöntemdir. Ev ortamında ya da gündelik yaşamda hiç bir şekilde müdahale etmeniz gerekmez dişlere. Sadece muayenehane içerisinde yapılacak olan hekim müdahalesi ile diş beyazlatma işlemi yapılır.

Peki, bu seçeneklerden hangisi sizin dişleriniz için uygun? Bu sorunun cevabını sadece sizi muayene edecek olan diş hekimi verecektir. Bu nedenle kişisel olarak bir seçim yapamaz, bağımsız bir şekilde hareket edemezsiniz bu konuda. Diş hekimi, dişlerinizi inceler ve uygun olan seçeneği sizle paylaşarak o seçeneği uygular.

Diş Beyazlatma Kimler İçin Uygundur?

Bu yöntem, hemen herkes için uygun olan bir yöntemdir. Bu nedenle herhangi bir ayrıştırma ya da diş beyazlatma konusunda hizmet alabilecek kişiler şeklinde bir farklılık yoktur. Sadece bazı durumlarda çok ciddi sorunlar olması halinde ancak diş beyazlatma işlemi uygulanamayabilir. Bunun dışında aşırı sorunlar olmadıkça hemen herkes için diş beyazlatma mümkün durumdadır. Tabii bu konuda da sizlere en doğru bilgiyi diş hekiminiz verecektir. Uygun mudur? Ne kadar etkili olur? Sorularını hekiminize sorup, dişlerinize göre cevap almalısınız.

Diş Beyazlatma Sağlık Sorunlarına Neden Olur Mu?

Hayır, herhangi bir şekilde genel sağlık sorunlarına ya da diş, ağız sağlığı sorunlarına neden olmaz. Zira gerek diş hekimlerinin artık bu konuda bir hayli deneyim sahibi olması, gerekse de teknolojik olarak işlemlerin çok daha profesyonel bir şekilde yapılıyor olması, hiç bir sorun ve sıkıntı yaşanmadan diş beyazlatma işleminin yapılmasına olanak tanımaktadır. Bu nedenle içiniz rahat bir şekilde diş beyazlatma hizmeti alabilirsiniz. Sadece aşırı ileri ya da ufak yaşlarda bu işlem uygun olmayabilir. Ya da bazı alerjik durumlara karşı diş hekimine bağlı olarak bir değişiklik söz konusu olabilir. Lakin genel anlamda bir sorun yoktur.

Diş Beyazlatma Ömür Boyu Mudur?

Öncelikle diş beyazlatma hizmeti aldınız diye ömür boyu dişleriniz hep beyaz kalacak diye bir kaide olmadığını bilmeniz gerekir. Yapılan işleme, işlemde kullanılan malzemelere göre süreçte bir değişiklik söz konusu olur. Bu değişikliklere bağlı olarak 3 ilâ 5 yıl kadar ortalama olarak dişlerin beyazlığı devam eder. Tabii bu esnada doğru beslenmek, diş bakımı konusunda gerekli olan tüm unsurları sorunsuz bir şekilde yapmak oldukça önemlidir. Eğer dikkatli olur, yılda ortalama 1-2 kere diş hekiminize görünür ve temel bakım işlemlerini düzenli bir şekilde sağlarsanız, dişiniz çok daha uzun süre ve çok daha sağlıklı bir şekilde beyaz renkte kalacaktır. Unutmamanız gereken temel nokta, diş beyazlatmanın bir ek destek olduğudur. Sizlerin, her zaman diş fırçalama, temel diş destek bakımları, 1 yıllık süreç içerisinde en az 1 – 2 kere diş hekimi kontrolüne gitmesi, beslenme konusunda daha dikkatli olması oldukça mühimdir. Eğer bu tür konularda dikkatli olunmaz ise, bir süre sonra tekrar dişlerde renk sorunu söz konusu olur ve sürekli olarak diş beyazlatma hizmeti almak da bir aradan sonra dişler de farklı durumlara neden olabilir.

Diş Beyazlatma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Diş beyazlatma işlemi, hekime bağlı olarak ortalama 10 ilâ 14 günlük süreç içerisinde tamamlanır. Fakat daha ilk işlemde dişlerde beyazlık söz konusu olur. 10 – 14 günlük süreç ise dişlerin tam anlamıyla beyazlaması için gereklidir. Bu nedenle ilk aşamalarda beyazlık göründü diye asla tedavi süreci yarıda bırakılmamalıdır. Uzun vadeli bir beyazlık için, profesyonel bir şekilde diş beyazlatma uygulaması yapılması oldukça önemlidir. Aksi halde kısa süre içerisin de en ufak hataya bağlı olarak dişlerin beyazlığında sorunlar görünebilir. Unutmamanız gerekir ki, burada mühim olan nokta 10 gün ya da 15-20 gün süre aralığı değildir. Mühim olan, diş hekiminin gerçekten profesyonel bir şekilde diş beyazlatma konusunda gerekli olan işlemleri yapması, bu esnada doğru malzemeleri kullanması ve uzun süre beyazlığını koruyacak bir diş yapısına sahip olmanızı sağlamasıdır. Bu nedenle süreden ziyade, kalıcı olması adına profesyonelliğe önem vermeniz çok daha doğru olacaktır.

Diş Beyazlatma Fiyatları – İşlemi Pahalı Mıdır?

Ülkemizde bu işlemin ilk uygulandığı dönemlerde oldukça pahalı bir işlemdir diş beyazlatma. Fakat şimdi yıllar ile birlikte gerek diş hekimleri için sıkça uygulanan bir işlem olmasının getirdiği deneyim, gerekse de sektör içerisinde malzemelerin en kaliteli şekilde, oldukça uygun fiyatlara bulunması gibi durumlar diş beyazlatma fiyatları daha uygun bir hale getirmiştir. Bu nedenle de bütçenizde çok ciddi bir sıkıntı yaşamadan, rahatlıkla diş beyazlatma hizmeti alabilirsiniz. Tabii bu durumda fiyatı her zaman öncelik olarak tutmamanız gerekir. Nitekim ülkemizde diş beyazlatma konusunda her diş hekimi aynı kalitede hizmet sunamaz. Bu bağlamda, sizin uzun süreli devam edecek sağlıklı ve kalıcı bir diş beyazlatma hizmeti almak adına, daha önce bu işlemi bir çok kez yapmış, başarılı bir referans, deneyim geçmişi olan bir hekim bulmanızdır. Bu şekilde yapılacak olan diş beyazlatma işlemi sonrasında, dişleriniz çok daha uzun süre o beyazlıkta kalmaya devam edecektir.

Diş Beyazlatma Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

– İşlem sonrasında genelde pek fazla hassas bir durum yaşanmaz. Ufak hassasiyetler ise en fazla 1 ilâ 3 günlük bir süre ile devam eder, sonrasında ortadan kaybolurlar. Yani, diş beyazlatma sonrası ciddi bir ağrı genelde yaşanmaz. Ancak dilenirse işlem sonrası ilk gün ağrı kesici desteği alınabilir.
– İlk 5 günlük süreç içerisinde yeme ve içme konusunda sıcak-soğuk dengesine mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Aşırı derecede soğuk ya da sıcak besinlerden, içeceklerden uzak durmanız gerekir.
– Başta sigara, kahve ve çay olmak üzere, kırmızı şarap, karamel, vişne gibi koyu renkleri içerisinde barındırmakta olan unsurlardan 5 günlük süre ile uzak durmanız gerekmektedir. Bu konuda hekimiz diğer besinler hakkında da sizlere bilgi verecektir.
– Kullandığınız tüm diş macunu, diş tozu ve diğer unsurları doğru seçmelisiniz. İşlem sonrasında asla “aşındırıcı” içeriğe sahip olan maddeleri barındıran macunları, tozları kullanmamanız gerekir. Bu konuda belli markaların sunduğu “beyazlatıcı” etkili bilinen diş macunları tercih edebilirsiniz. Üstelik bu tür macunlar, dişte ki beyazlık süresinin de daha uzun olmasına olanak tanıyacaktır.
– Her gün, diş fırçalama düzeniniz en az 2 periyot şeklinde devam etmeli. Asla diş fırçalamayı ihmal etmemelisiniz. Bunun yanı sıra, her 6 ayda bir düzenli olarak diş hekiminize gitmeniz ve temel kontrolleri yaptırmanız çok önemlidir. Bu şekilde diş beyazlatma işleminin çok daha uzun süre etkili olmasını sağlayabilirsiniz.
– Son olarak sert ya da aşırı yapışkan besinlerden en azından ilk 7 günlük süreçte uzak durmanız gerekecektir. Özellikle yapışan, iz bırakan, içerisinde renkli unsurları barındıran şekerleme gibi maddelerden uzak durmanız bu aşamada oldukça önemlidir.

Evet, gördüğünüz gibi son olarak sizlere diş beyazlatma işleminden sonra hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiği konusundan bahsettik. Sizlerde tüm bilgileri öğrendiğinize ve bu işlemin akabinde ne gibi noktalara karşı dikkat etmeniz gerektiğini bildiğinize göre şimdi çok daha doğru, etkili bir hizmet alabilir, dişlerinizin daha uzun süre beyaz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Sizlere, genel anlamda bizlere gelen tüm sorulara cevap vererek bilgi aktarmaya çalıştık. Eğer sizlerin diş beyazlatma konusunda farklı bir merak konusu varsa, kişisel olarak dişlerinize bağlı farklı bir durum varsa ve bu durum nedeniyle diş beyazlatma hizmeti almadan önce bazı sorulara cevap arıyorsanız, sitemizde sizlere sunduğumuz iletişim kanallarımız üzerinden dilediğiniz an bize ulaşabilirsiniz.

Bize ulaşmanız halinde ileteceğiniz tüm sorular, alanında uzman diş hekimlerimiz tarafından kısa süre içerisinde cevaplanacak, bu konuda ihtiyacınız olan destek profesyonel bir şekilde sunulacaktır. Sizlere, gerek işlem öncesinde; gerekse de işlem anında ve sonrasında her aşamada sitemiz, telefon destek hatlarımız ve diğer kanallarımız üzerinden kesintisiz olarak destek sunmaya devam ediyoruz.

En Yeni İçerikler