İmplant Dişlerin Ömrü Ne Kadar?

0
1667
implant dişlerin ömrü ne kadar
implant dişlerin ömrü ne kadar

İmplant diş yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri konulardan biri de yeni dişlerinin ömrünün ne kadar olacağıdır. Zaten sunulan implant diş avantajları arasında en dikkat çekenlerden biri de implant diş ömrü olarak belirlenen süredir. Çünkü diğer yapay diş çözümlerine göre implant diş uygulamaları hem çok daha uzun ömürlüdür hem de bu süre zarfında ağız içerisinde nerede ise gerçek dişler kadar kullanım rahatlığı sağlamaktadır.

Bunun en önemli nedeni implant diş yapımı için dünyanın en dayanıklı metali olarak bilinen ve insan vücuduna en iyi şekilde uyum gösteren titanyum isimli metalin kullanılmasıdır. En kuvvetli kimyasallara bile uzun süre dayanan titanyum aynı zamanda insan vücudunda alerjik hiçbir reaksiyon oluşmamasını da garanti altına almaktadır.

İmplant dişlerin ömrü için yapılan araştırmalarda bu dişlerin 30 seneye kadar ağızdaki varlıklarını hiçbir sorun çıkarmadan sürdürdüklerini gösterirken aynı zamanda bu sürenin gerekli diş bakımı kurallarına uyulduğu takdirde çok daha uzayabildiği belirtilmektedir. Yani dişlerini düzenli olarak fırçalayan, diş eti bakımını gerçekleştiren ve düzenli diş hekimi muayenesi ile dişlerine gereken bakımı yaptıran kişilerin ağızlarında bulunan implant dişler 30 yıldan daha da uzun bir süre ağızdaki varlıklarını koruyabilmektedir. Diş hekiminiz implant diş hakkında merak edilenler ile ilgili olarak her türlü sorunuzu yanıtlayacak ve en güvenilir yapay diş seçeneği hakkında size bilmeniz gerekenleri anlatacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin