İmplant Diş Nedir Nasıl Yapılır

0
2440
implant diş nedir
implant diş nedir

Son yıllarda en çok tercih edilen diş tedavisi yöntemleri arasında yer alan implant diş sağlık teknolojilerinden yararlanılarak geliştirilen özel bir tedavi yöntemidir. Titanyum kullanılarak gerçekleştirilen yapay bir diş kökünün gerçekleştirilen cerrahi müdahale sonucu çene kemiğine sabitlenmesi ile ağız içerisinde gerçek dişe yakın protez bir diş oluşturulur. İmplant dişin yapılışı biraz zahmetli olsa da sonrasında elde edilen sonuç yaşadığınız tüm zorluklara değecektir.


Çünkü oluşturulan yapay diş köküne takılan protez diş nerede ise ağzınızda kendi dişiniz kadar sağlıklı olacak ve dolgu diş ya da porselen diş uygulamaları gibi sonrasında diş köküne yemek kaçması gibi sorunların yaşanma riskini sıfıra indirgeyecektir. İmplant diş ameliyatı sonrasında hastanın çene kemiğinin içerisine titanyumdan elde edilen özel bir parça yerleştirilir. Bu vida aslında vidanın takıldığı yuva gibi görülmektedir. İmplant ameliyatı sonrası bekleme süreci başlanır. Bu süreçte implantın çene kemiği tarafından sarılması beklenir.
Ardından bu yuvaya yerleştirilecek olan protez diş uygulaması için hastanın tercihine bağlı olarak uygulama tamamlanır. Tedavinin en zor aşaması implant ameliyatı olarak görülse de günümüzde gelişen medikal teknolojisi sayesinde çok etkili anestezi ilaçları bulunmakta olup bu ilaçların etkisi ile ameliyat esnasında hastaların rahatlatılması sağlanmaktadır. Yine implant ameliyatı sonrası da diş hekiminiz zaten size ağrı duymamanızı sağlamak amacı ile etkili ağrı kesiciler reçete edecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin