İmplant diş doğal görünür mü?

0
1860
implant diş doğal görünür mü
implant diş doğal görünür mü

Sağlık alanında yapılan gelişmeler hem iç organlarınız hem de dış görünüşünüze göre farklılık gösteriyor. İnsanların dış görünümlerinde büyük payı olan dişler için geliştirilen sağlık seçenekleri arasında son zamanların en fazla konuşulan konusu implant diş geliyor. İmplant diş tedavisi gerçek diş görünümüne en yakın olan konuşmanız, yemeniz gibi günlük hayatınızı doğrudan etkileyen konularda köprü ve protezlere göre daha başarılı olan bir yöntemdir. Sağlık açısından hiçbir sorun oluşturmayan implant diş yapımından önce akla gelen önemli iki soru oluyor. Bunlardan biri implant diş pahalı mıdır? Diğeri ise implant diş doğal görünür mü?

İmplant Diş pahalı mıdır?

Ülkemizde implant diş için gereken malzemelerin yurt dışından gelmesinden dolayı bu tedavi şekli maalesef pahalıdır. Fakat 2-3 dişlik bir kayıp yerine 1 implant kullanarak her diş için ayrı implant kullanılması gibi bir zorunluluğu yoktur.

İmplant diş doğal görünür mü?

Diş sağlığı konusunda yapılan açıklamalara göre İmplant diş dış çerçevesi diş yapısının aynısı olmasından dolayı doğal görünüme en yakın diş çözümü olarak karşımıza çıkıyor. İmplant diş doğal görünümde arkadaki dişlerde titanyum ön taraftaki dişlerde diş minesine benzeyen bir çözüm kullanılıyor. Kısaca söylemek gerekirse implant’ın çok yakından bakılmadığı sürece normal dişten ayrımı çok zor olacaktır. Bu da çözüm için bu uygulamayı yapmanız için yeterli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin