İmplant Diş Nedir?

0
37516
implant diş
implant diş

İmplant nedir
İmplantı kısaca yapay diş kökü olarak adlandırabiliriz. Kişi isterse bir adet ya da tamamını implant olarak yaptırabilir. İmplant diş derisine ve çevresine zarar vermeden ve onlardan yardım almadan yerleştirilir ve diş grevini görür. Diğer diş protezlerine oranla daha sağlam ve daha sorunsuz olan bir uygulama olduğu için kesin çözüm arayan kişiler ilk tercih olarak implantı tercih edebilirler.
Halk arasında vida olarak da adlandırılan implant en dayanıklı ve sağlıklı diş protezi olarak tanımlansa da fiyat olarak oldukça yüksek bir bütçe ile sunulur. Özellikle tüm dişlerini yaptırmak isteyenler ciddi bir fiyat aralığı ile karşılaşabilir. Her hasta için fiyat değişkenlik gösterir ve tek bir dişe uygulanabildiği için tüm ağızdaki dişler içinde uygulanabilir. Bu fiyatın karşılığını da kesinlikle almış olacak ve klasik diş protezlerinde olan sorunların hiçbiri ile karşılaşmamış olursunuz. Diş arasına yemek kaçma ya da dişlerin yerinden oynama ve çıkma gibi durumları bu uygulamada asla yaşanmaz.

Uygulanma Yöntemi
İmplant anestezi ile yapılır ve hasta işlem sırasında bir acı duymaz. Elbette her diş sonrası bir miktar ağrı duyulabilir ama bu da güçlü ağrı kesiciler ile son bulur.

İmplant işlem süresi
İmplant maalesef çok kısa sürede olup biten bir uygulama değildir. Ortalama 3 aylık bir süreç içinde basamak basamak ele alınır ve tamamlanır.

Avantajları ve dezavantajları
Birçok farklı diş protezinin yanı sıra yüksek bütçelidir
Tam olarak tamamlanması 3 ile 6 ay arası bir zaman dilimini oluşturur
Çok daha iyi yeme ve kullanma avantajını hissedersiniz
Görüntü olarak daha estetik bir görüntü elde edersiniz
İstediğiniz birçok yiyeceği yemeniz için olanak sağlamış olur
Sağlıklı ve güçlü dişlerinizden dolayı kendinize güveniniz gelir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin