Porselen Diş Fiyatları

0
2293
porselen diş fiyatları
porselen diş fiyatları

Porselen Diş Nedir?
Özellikle de estetik kaygılı diş tedavileri için kullanılan porselen diş adından da anlaşılacağı üzere porselen adı verilen özel bir malzeme kullanılarak gerçekleştirilen tedavilere verilen isimdir. Uygulama sonrasında elde edilen görünüm porselen parlaklığını andırdığı için bu isim verilmiştir ve estetik açıdan son derece başarılı sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Bu amaçla eksik dişlerin tamamlanmasının yanı sıra diş dolgularında ve diş kaplamalarında da çok sık porselen malzemesi tercih edilmektedir.


Porselen Diş Kimlere Yapılır?
Porselen diş özellikle de estetik kaygılar nedeni ile diş kaplaması yaptırmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Buradaki ana amaç gerek renk değişimleri gerekse de diş çarpıklıkları gibi kusurları ortadan kaldırmaktır ki porselen kaplama bu amaç için kullanılabilecek en doğru malzemelerden biridir. Yine diş çürükleri ile mücadele konusunda da porselen diş dolgusu kullanılabilmektedir. Çarpık dişlerin tedavisi için öncelikli olarak diş kesilerek küçültülmekte ve bunun ardından hazırlanan porselen kaplama dişin üzerine geçirilerek diş etine sabitlenmektedir. Porselen dolgular ise dişin oyularak çürüğün dişten temizlenmesi durumunda kullanılmaktadır. Boşaltılan bu alan porselen ile doldurulmakta ve porselen dolgu sayesinde diş eski sağlığına kavuşturulmaktadır.

Porselen Diş Fiyatları

Porselen diş fiyatları her hekime göre farklılıklar göstermektedir. Burada en önemli etken hekimin kullanmış olduğu malzeme ve hekimin harcadığı zamandır. Ortalama bir fiyat verilemeyeceği için porselen diş fiyatları için diş hekiminize başvurmanızı tavsiye ederiz.


Porselen Dişin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?
Porselen dişin kullanıcılarına sunduğu en büyük avantaj kesinlikle estetik açıdan amalgam dolgulara göre çok daha etkili bir görünümün sağlanmasına yardımcı olmalarıdır. Amalgam dolgular gri renge sahip oldukları için özellikle de ön dişlerde ağız her açıldığında kötü bir görünümün oluşmasına neden olurken porselenin beyaz renge sahip olması bu tip estetik sorunların ortaya çıkmasını başarılı bir şekilde engellemektedir. Yine porselenin kolay işlenebilir bir malzeme olması diş tedavisinin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlarken kullanım ömrü de oldukça uzundur. Zamanla porselen dişin renginde değişimler oluşmaması adına ve porselen dişin ömrünü uzatmak için bu dişlerin de düzenli olarak fırçalanması çok önemlidir. Bu dişler diş etine sabitlendikleri için yine diş eti sağlığı da büyük önem kazanmakta ve düzenli diş eti bakımı yapılması diş hekimleri tarafından zorunlu olarak görülmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin