Porselen Diş Nedir? Nasıl Yapılır?

1
61081
Porselen Diş
Porselen Diş

Genel Anlamda Porselen Dişlerin Yapımı

Diş yaptırmak isteyenlerin, ülkemizde en çok tercih ettiği seçeneklerin başında porselen diş yer almaktadır. Gerek hemen her diş hekimi tarafından sorunsuz bir şekilde yapılıyor olması, gerekse de ücret bakımından hemen herkese hitap eden makul bir durumda olması, insanların çeşitli diş sorunlarına karşın porselen diş seçeneğini tercih etmesine olanak tanıyor. Peki, bu denli sıkça tercih edilen porselen dişler nasıl yapılıyor?

Porselen Diş Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin 7/24 Bizleri Arıyabilirsiniz:

0212 909 4039

Porselen Dişlerin Yapımı

Öncelikle porselen diş yapımı konusunda, tercih ettiğiniz diş hekiminin çok önemli olduğunu belirtmek isteriz. Zira doğru diş hekimini tercih etmek, bu işlem için yapılması gereken önemli unsurların neredeyse %50’sini oluşturmaktadır. Aksi halde yeteri kadar porselen diş deneyimi olmayan, bu konuda kapsamlı bir bilgiye ulaşmayan bir diş hekimini tercih etmeniz halinde, verimli bir operasyon geçirmeniz mümkün olmayabilir. Aynı zamanda diş hekimi kadar, hekim tarafından kullanılan malzemelerin doğru ve kaliteli olması da büyük önem taşımaktadır. Porselen dişler, porselen tozları adı verilen unsurların kullanımı ile oluşturulur. Elde edilen porselen diş alt yapısı, direkt olarak sorunlu diş bölgesine uygulanır. Diş hekimleri, genel anlamda toz halinde sunulan bu porselen diş seçeneklerini şişeler içerisinde temin eder. Akabinde gerekli olan işlemleri kendisi uygulayarak doğru malzemeyi tam olarak elde edip, kullanır. Zaten bu nedenle doğru diş hekimini tercih etmenin ne denli önemli olduğundan bahsettik.

Tabii ne zaman porselen diş yaptırılacağı konusu da önemlidir. Bazen çok ufak ve farklı yöntemler ile daha rahat bir şekilde giderilecek durumlarda dahi insanlar porselen diş yaptırmak isteyebiliyor. Eğer diş hekiminiz bu aşamada para odaklı bir çalışma içerisinde olan biri ise, sizlere hiç bir şekilde ek bilgi vermeden, doğru yola yönlendirmeden, gelir elde etmek adına da yok yere porselen diş yapabilir. Bu bağlamda sizlerin “neden porselen diş yaptırmak istiyorum?” Sorusuna cevap vermesi bir hayli önemlidir.

Bu soruya en doğru cevapları vermek için Zirkonyumdisistanbul.com sitemizi dilediğiniz an takip edebilir, hangi durumlarda porselen diş yaptırılır? Hangi durumlarda porselen diş uygun değildir? Gibi tüm sorulara cevap bularak daha bilinçli bir şekilde hareket edebilirsiniz.

1 YORUM

  1. merhaba. dr. bey. ben. dişlerimi. malesef. yeni yaptırıyorum. ücretinin. büyük. miktarını. ödedim. dişlerim çok. seyrekti. 4senedir. hep bi arayış içersinde. bakımsız dişlerle hayatımı sürdürdüm. estetikliğini. yapamazlar diye. sizin. sayfanızı. kızım açtı ve. gördümki. süper. hepsi. benim şu an. üst dişlerim. kaçıncıya. teknisyene. gitti. pazar günü tekrar takılacak. ve alt. çene. 4impilant. yapımı var. bakalım. nasıl olacak. ama. üst ön dişlerimi. zilkoryum yaptırıyorum. estetik olsun diye. inanın. şeklini. hiç beğenmedim. doktor. eleştirme gibi. bi maksadım yok. fakat bazı. doktorlar tutturamıyor. benim isteğim. resmimi çekip. bana yakışanı. uygulanması. bunun için ne yapabilirim.
    yardımcı olursanız çok memnun olurum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin