Gülüş Tasarımı Nedir, Nasıl Yapılır?

0
1501
gülüş tasarımı
gülüş tasarımı

Gülüş Tasarımı Nedir?

Etkili bir gülümsemenin ne kadar önemli olduğunun her geçen gün biraz daha fark edildiği günümüzde estetik gülüş tasarımı da buna paralel olarak daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Gülüşünüzün çok daha etkili görünmesini sağlayacak diş rengi, diş şekli, diş dizilimi, diş eti ve dudakların estetik açıdan yeniden detaylı bir şekilde baştan düzenlenmesi işlemine estetik gülüş tasarımı denilmektedir. Sürekli olarak kameralar önünde olan ünlü isimler, politikacılar ve sanatçıların yanı sıra günümüzde özellikle de genç nüfus tarafından da gülüş tasarımı tercih edilmektedir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı son derece detaylı bir işlemdir ve üzerinde profesyonel bir çalışma yapılması zorunludur. Tasarım iki aşamadan oluşur. İlk olarak diş eti üzerinde çalışma gerçekleştirilir ve diş eti seviyesi incelenerek istenilen seviyede olup olmadığı incelenir. Yine dişlerin dizilimi, diş yapısı, diş rengi incelenerek çalışılması gereken alanlar belirlenir. Üzerinde değişiklik yapılması gereken dişlerin resimleri bilgisayar ortamına aktarılır ve ilgili programlar ile 3 boyutlu çalışmalar yapılarak tasarım aşaması gerçekleştirilir. En zor aşama ise gerçekleştirilen tasarımın gerçek hayata yansıtılmasıdır. Buradaki önemli nokta tercih edilen merkezin sunduğu hizmet kalitesi ve burada görev alarak tasarımı gerçekleştirecek olan diş hekiminin mesleki yeterliliğidir.

Gülüş Tasarımı Öncesi Sonrası

Gülüş tasarımının öncesi ve sonrası arasındaki fark kesinlikle gece ile gündüz arasındaki fark kadar açıktır. Özellikle de çarpık diş ve aralıklı diş gibi diş sorunları yaşayan kişilerde tedavi sonrası ortaya çıkan fark hastaların kendilerini çok daha mutlu hissetmelerini sağlamaktadır. Yine gülüş tasarımı yaptıranlar arasında düzenlenen araştırmada kişilerin özgüvenlerinde büyük bir artış yaşandığını da bilimsel olarak ortaya koymaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin