Lazerle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

1
2981
lazerle diş beyazlatma istanbul
lazerle diş beyazlatma istanbul

Diş konusunda bir çok farklı sorunla karşılaşabiliriz. Fakat bu sorunların arasında en çok karşılaşılan sorun her zaman için diş rengi sorunu olmaktadır. Bir çoğumuz, gerek diş fırçalama konusunda, gerekse de genel diş bakımı konusunda yeterince dikkatli ve bilinçli bir şekilde hareket etmediğimiz için, bir süre sonra dişler de sararma ve benzeri sorunlar söz konusu olmaktadır. İşte, bu tür sorunları gidermek için ise en çok tercih edilen yöntemlerin başında genel anlamda lazer ile diş beyazlatma yer almaktadır.

Peki, Lazerle Diş Beyazlatma Nasıl Olur?

Bu yöntem, tamamen rahat ve güvenli bir şekilde tercih edilen seçeneklerden birisidir. Öncelikle herhangi bir şekilde zararlı kimyasalların kullanılmadığını belirtmek isteriz. Zira bu yöntemde adından da anlayacağınız üzere önemli olan temel unsur, yüksek enerjiye sahip çok özel bir ışın demetidir. Bu ışık demetinin, özel bir araç ile dişlere uygulanması neticesinde beyazlatma işlemi sağlanır.

Bu İşlem Sonrasında Beyazlık Ne Kadar Devam Eder?

En çok sorulan sorulardan birisidir bu soru. İnsanlar haklı olarak işlem sonrasında ne kadar süre beyaz dişlere sahip olacaklarını düşünmektedirler. Beyazlatma tedavisi uygulanan dişlerde genelde 1 ilâ 2 yıl süresince beyazlık devam eder. Yani ömür boyu kesin ve sabit bir beyazlık elde etmek söz konusu değildir. Bu beyazlık ise, tamamen sizin beslenme, sıvı tüketme alışkanlıklarınıza bağlıdır.

Bu bağlamda en azından 2-2,5 yılda bir bu yöntemi diş hekiminizin kontrolü ve direktifleri doğrultusunda yineleyebilirsiniz. Fakat bizim önerimiz, her zaman beslenmeye dikkat etmek, düzenli diş fırçalama ve genel bakıma dikkat etmek, bu şekilde dişlerin arada alınacak lazer tedavi yöntemi ile beyaz kalmasını uzun vadede sağlamaktır. Dikkat etmez, sadece lazer tercih ederseniz sürekli olarak sorun olabilir.

1 YORUM

  1. iyi günler ben lazerle diş beyazlatmanın fiyatını öğrenmek istiyorum .eşim sigortalı bende fiyattan yararlanabilirmiiyim lütfen yardımcı olunuz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin