Zirkon Diş Nedir, Nasıl Yapılır?

0
1291
zirkon diş
zirkon diş

Zirkon Diş Nedir?

Diş kaplaması için zirkonyum adı verilen özel bir elementin kullanıldığı diş kaplamaları halk arasında zirkon diş olarak isimlendirilmektedir. Zirkonyum diş son yıllarda kaplama diş yaptırmak isteyen kişiler tarafından en çok tercih edilen malzemelerden biri olmaktadır, bunun en önemli nedeni hem uzun ömürlü olması hem de insan yapısı ile çok uyumlu bir malzeme olmasıdır. Yine bu malzemenin doğal halinin beyaz olması estetik açıdan daha güzel bir görünüm sağlaması estetik açıdan da diğer malzemelerden bir adım öne çıkmasını sağlamaktadır. Zirkonyumun çok güçlü bir element olması estetik avantajına sağlamlığını da eklemekte ve arka dişlerde de güvenle kullanılmasına yardımcı olmaktadır.

Zirkon Diş Ne Kadar?

Zirkon diş fiyatları için piyasada uygulanan sabit bir fiyat bulunmamakla beraber uygulama için çok düşük fiyatlar sunan merkezlere her zaman şüphe ile yaklaşılması gerekmektedir. Sürekli olarak kullanacağınız dişinizin fiyatından ziyade sorgulamanız gereken konu zirkon dişin kalitesi ve konforlu bir biçimde kullanımı olmalıdır.

Zirkon Diş Nasıl Yapılır?

Köprü yapımında kullanılan diğer malzemelere oranla diş eti ile olan uyumu çok daha yüksek olan zirkonyum bu nedenle özellikle de diş eti problemli olan kişilere önerilmektedir. Zirkon diş kaplama işleminde kullanılan zirkonyum maddesi aslında kaplamanın altında kullanılmaktadır. Sıklıkla yaptırılan porselen köprü kaplama işleminde köprü zirkonyum ile yapılmakta ve bu dayanıklı madde sayesinde porselen kaplamanın ömrü uzarken aynı zamanda estetik bir görünüm yakalanması kolaylaştırılmaktadır. Kaplama yapılacak olan diş kesildikten sonra kullanılan teknolojiye bağlı olarak ya ölçü malzemeleri ile ölçü alınarak ya da bilgisayar ortamında özel programlar ile zirkon blok hazırlanmakta ve daha sonra üzerine porselen kaplaması yapılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin