Lamine Diş Avantajları

0
2694
lamine diş
lamine diş

Dişlerde meydana gelen çeşitli sorunlar karşısında gayet rahat bir şekilde lamine diş yöntemi tercih edilebilir. Bu yöntem, dişlerin daha düzgün ve sağlıklı bir yapıya ulaşması noktasında etkilidir. Gerek çarpık diş sorununda, gerek dişlerde ki renk ve benzeri problemlerde lamine diş seçeneğini kullanarak bu sorunları giderebilirsiniz. Ayrıca dişlerde kalıtsal olarak meydana gelen sorunlar varsa, bu sorunları da gene lamine diş yöntemi ile gidermek mümkün olabilmektedir.

Lamine Dişin Başlıca Avantajları Şu Şekildedir;

– İlk aşamada ince bir yapıya sahip olan lamine diş seçeneğinin, dişte doğal olmayan bir görüntü oluşturmayacağını belirtmekte fayda var. Bildiğiniz gibi dişlerin ışığı yansıtması durumu önemlidir. Eğer dişler ışığı doğal bir yapı içerisi de yansıtmaz ise, bu durum doğal yapıyı bozar. Lamine diş yaptıranlar da böyle bir durum söz konusu değildir ve tamamen rahat estetik bir görüntüyü lamine diş ile elde edebilirsiniz.
– Dişlerde yapılacak olan küçültme işlemleri çok düşük orandadır. Aşırı derecede bir diş kesilmesi ya da dişin normale oranla daha fazla küçültülmesi gibi durumlar lamine diş uygulamalarında söz konusu değildir.
– Lamine dişler, aşınma karşısında diğer seçeneklere oranla çok daha dirençli ve güçlü bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle kısa süre içerisinde tekrar aşınma gibi farklı sorunlar ile uğraşmak durumunda kalmazsınız.
– Lamine dişler dış yüzey açısından çok pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Bu pürüzsüz yapı, bir süre sonra diş yüzeyine sigara, kahve tüketimi gibi nedenlere bağlı olarak doğabilecek renk değişimi gibi durumların önlenmesine yardımcı olur.

Lamine diş tedavileri genel anlamda 3 ilâ 4 seans kadar devam edebilmektedir. Bu süreç içerisinde tam anlamıyla işlemin bitmesi mümkündür. Tabii bu seans sürelerinde nadirde olsa diş yapısına ve ek olarak diş hekiminin çalışma durumuna göre artma ya da azalma da söz konusu olabilir.

Bu nedenle lamine diş işlemlerinde mutlaka alanında uzman ve gerçekten deneyimli bir diş hekiminden hizmet alınması, daha önce lamine diş tedavisini bir çok kez yapmış olan uzmanlardan hizmet alınması büyük önem taşımaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin