Bonding Diş

0
2206
Bonding Diş

Bonding Nedir?

Adeziv sistemler ya da bilinen bir diğer ismi ile bonding diş yüzeyine yapılan ilaveleri ifade etmektedir. Bu işlem hem diş rengini hem de diş şeklini değiştirmek, tedavi etmek ve düzeltmek amacı ile yapılabilmektedir. Özellikle de dişleri arasında renk farklılıkları bulunan kişilerde bonding tedavisinin son derece başarılı olduğu ve işlem sonrası hastaların büyük bir çoğunluğunun memnun kalması adeziv sistem uygulamalarının her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Diş hekimliği alanında tedavi amaçlı geliştirilen en son yöntem olarak öne çıkan bu yöntemde hastanın çok az miktarda gerçek diş dokusu kaybetmesi istenilen sonucun başarılı bir şekilde çok daha kısa sürede alınması yöntemin öne çıkan avantajları arasında bulunmaktadır.

Bonding Nasıl Uygulanır?

Hemen hemen herkese uygulanabilir bir tedavi yöntemi olan bonding yaklaşık olarak 15 dakikalık bir seansta tamamlanabilmektedir. Yapılacak olan işlemin boyutlarına bağlı olarak bazen tedavi süresi 1 saate kadar çıkabilir. Tedavinin süreç ve yöntemini belirleyecek olan en önemli faktör ise dişe yapılacak olan işlem ve bu işlemi gerçekleştirecek olan diş hekiminin bu alandaki yeterliliğidir. Yine kullanılacak olan malzemelerin kalitesi yeni oluşturulan dişin kullanım süresini etkilemektedir. Yapılan incelemeler ve laboratuvar testleri sonucunda elde edilen veriler ise bonding dişlerin kullanım sürelerinin 5 ila 10 yıl arasında değiştiğini göstermektedir. Bu süre dişi kullanan kişinin gösterdiği özene ve gerçekleştirdiği diş bakımına bağlı olarak değişmektedir. Ağız içerisine sonradan yapılan yapay dişler bile düzenli olarak fırçalanmaya ve sağlıklı diş etlerine ihtiyaç duymaktadır.

Bonding Fiyatları Ne Kadar?

Aynı sonucu veren diğer yöntemlerle kıyaslandığında bonding fiyatları çok daha hesaplıdır. Özellikle de beyaz dişlere sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettikleri bonding yönteminin uygulama süresinin kısalığı, tek bir seansta tedavinin tamamlanabilmesi gibi avantajlara sahip olması fiyatının daha makul bir aralıkta kalmasını sağlamaktadır. Sizde sağlıklı ağız ve diş yapısına sahip olmak, kendinden emin bir gülüşe kavuşmak için bonding yönteminden yararlanmak isterseniz iletişim numaralarımız üzerinden bize ulaşarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin