Zirkonyum Diş

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama

Son yıllarda diş kaplaması için en sık kullanılan yöntemler arasında yer alan zirkonyum kaplama son derece sağlam olmasına rağmen kolay işlenebilen bir madde olması nedeni ile tercih edilmektedir. Yine şeffaf yapıya sahip olması ve ışığı geçirmesi zirkonyumu hem sağlıklı hem de görsel açıdan vazgeçilmez kılmaktadır. Aslında zirkonyum tek başına bir kaplama malzemesi değildir ve kaplamanın altında kullanılmaktadır.

Genelde porselen kuronlar ile beraber uygulanmakta olan zirkonyum kaplama diş estetik açıdan gerçek dişler ile ayırt edilemeyecek kadar başarılı sonuçlar vermektedir. Üstelik zirkonyumun yapısı gereği hiçbir alerjik etki göstermemesi özellikle de metal alerjisi olan kişilerin güvenerek diş kaplaması yaptırmalarını sağlamaktadır. Üstelik çok uzun ömürlü olması zirkonyum kaplama fiyatları ile kıyaslandığında son derece ekonomik bir çözüm olduğunu ortaya koymaktadır.

Çünkü zirkonyum kaplamanın ömrü diğer kaplama ürünleri ile kıyaslanamayacak kadar uzundur. Üstelik ışığı geçiren bir yapıya sahip olması nedeni ile Zirkonyum diş kaplaması çok daha sağlıklıdır ve bu yapısı nedeni ile diş hekimleri tarafından daha sık kullanılmaktadır. Diş kaplaması yaptırmak isteyen herkes zirkonyum kaplama yaptırmayı tercih edebilmektedir. Zirkonyum yalıtkan bir madde olması nedeni ile kaplama sonrası yaşanan sıcak soğuk hassasiyetinin yaşanmasını engellemekte ve kaplama yaptıran kişilerin daha konforlu bir şeklide kaplama dişlerini kullanmalarına olanak sağlamaktadır. Özelliklede iyi bir diş hekimi tarafından yapılan kaliteli zirkonyum kaplamalar doğal dişinizi size aratmayacak kadar konforlu çözüm önerileri olacaktır.


Zirkonyum Diş Yorumları

zirkonyum diş yorumları
 • Dr. Mustafa Sayar
 • 21 Ağustos 2015
 • Zirkonyum Diş
 • Yorum Yapılmamış

Dünyanın en güçlü madenleri arasında yer alan Zirkonyum bu sağlamlığı nedeni ile özellikle de son yıllarda diş hekimleri tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır. Zirkonyumun doğal bir element olması özellikle de alerjik bir bünyeye sahip olan kişilerin bile bu madde ile kolaylıkla diş tedavisi görmelerini sağlamaktadır. Yine zirkonyumun beyaz renkli olması diş tedavisi sonucunda estetik bir görünümün ortaya çıkmasına zemin hazırlamakta ve deneyimli diş hekimlerinin elinde bu malzeme ile adeta mucizeler yaratılmaktadır.

zirkonyum diş yorumları istanbulZaten zirkonyum forum yorumları incelendiğinde diş kaplaması için bu maddeyi tercih eden kişilerin memnuniyetlerini ortaya koymaktadır. Zirkonyum diş kullanıcılarına sağlam yapısı sayesinde uzun yıllar ağızlarında konforlu bir kullanım vadederken aynı zamanda beyaz renkli olması sayesinde amalgam dolguların tam aksine estetik bir görünüm sağlamaktadır.

Aslında zirkonyum diş kullanılan yanlış bir tabir olarak öne çıkmakla beraber zirkonyum kaplama yapılmaktadır. Yani zirkonyum tedavinin temelini oluşturan kaplama olarak görülmekte bu malzemenin üzerine ise porselen gibi malzemeler ile kaplama yapılmaktadır. Zirkonyumun ışığı geçiren bir özelliğe sahip olması ise bu malzemeyi diğer köprü malzemeleri arasında bir adım öne çıkaran bir başka özelliktir. Yine zirkonyum dişin ömrü diğer yapay dişler ile kıyaslandığında çok daha uzun ömürlüdür. Bunlara ek olarak zirkonyum dişlerin bakımı için ek bir işlem yapılmasına gerek duyulmaması kolay kullanım imkânı sunmaktadır. Sizde zirkonyum diş yaptırmak için başvuruda bulunarak gerçek dişleriniz gibi kullanabileceğiniz dişlere sahip olabilirsiniz…


Diş Hekimi

Diş Hekimi
 • Dr. Mustafa Sayar
 • 21 Ağustos 2015
 • Diş Hekimi
 • Yorum Yapılmamış

Diş hastalıklarının tedavisi ve diş bakımı konusunda hizmet vermek üzere eğitim alan hekimlere diş hekimi denilmektedir. Ülkemizde yaşayan kişilerin büyük çoğunluğunda maalesef diş hekimi fobisi bulunması sadece çok zorunlu kalındığı durumlarda diş doktoruna muayene olmaya gidilmesine neden olmaktadır.

Diş Hekimi kimdirOysaki yabancı ülkelerde düzenli diş muayenesi çocukluk döneminde başlatılmakta ve bu sayede diş kayıplarına neden olan sorunlar çok önceden belirlendiği için gerekli tedavilerde hemen yapılarak diş hastalıkları çok daha kolay bir şekilde tedavi edilmektedir. Örneğin diş muayenesi için düzenli alışkanlığı olan kişilerde diş çürükleri çok erken dönemde fark edildiği için basit bir temizleme işlemi ile çürük dişten uzaklaştırılırken, duyduğu ağrı nedeni ile diş hekimi ziyaretinde bulunan kişilerde ise çürük ilerlediği için dolgu ya da kanal tedavisi gibi ek tedavi yöntemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Diş hekimi seçilirken mutlaka karşılıklı görüşme yapılmalı ve mesleki yeterliliği kadar sizin beklentilerinizi de karşılayabilecek nitelikleri olup olmadığı incelenmelidir. Yani sık sık diş çekilmesi sorunları ile karşılaşıyorsanız bu yönde uzmanlığı olan bir diş doktoru ile anlaşmaya yönelirken çok sayıda kayıp dişiniz var ise de implant diş konusunda uzman olan bir diş hekimini tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Yine karar verilen diş hekiminin değiştirilmemesi ve düzenli muayene için her zaman aynı hekimin tercih edilmesi ağzınızda yaşanan değişimlerin kısa sürede fark edilmesini sağlaması açısından çok önemlidir.


Diş Gıcırdatma

Diş Gıcırdatma
 • Dr. Mustafa Sayar
 • 21 Ağustos 2015
 • Diş Hekimi
 • Yorum Yapılmamış

Neden Diş Gıcırdatırız?

Pek çok kişinin muzdarip olduğu diş gıcırdatma özellikle de yoğun stres altında olan kişilerde ve çocuklarda daha sık görülmektedir. Yapılan araştırmalara rağmen halen diş gıcırdatmanın kesin nedeni bulunamamakla beraber stresin önemli bir tetikleyici olduğu kanıtlanmış durumdadır. Gündüz çok daha hafif seyreden bu rahatsızlık kişinin derin uykuya dalması sonucu kendini gösterir ve şiddetini arttırır. İlerleyen evrelerde hastanın dişini gıcırdatmasına bağlı olarak yanında uyuyan biri varsa çıkan şiddetli ses sonucu uyanabilmektedir.

Diş Gıcırdatmanın Zararları Nelerdir?

Diş Gıcırdatma tedavisi

Diş Gıcırdatma tedavisi

Diş gıcırdatmaya bağlı olarak meydana gelen zararların ortaya çıkması zaman almaktadır. Bu nedenle genelde erken evrede diş gıcırdatma sorunu yaşayan hastalarda tanı genelde diş hekimi muayenesi sonucu konulabilmektedir. İlerleyen evrelerde özellikle de gece uzun süre dişlerin sıkılması halinde sabah hastanın uyanması ile beraber şiddetli çene ve yüz ağrılarına neden olabilmektedir. Dişini çok sıkan kişilerde diş kırılmaları da yaşanabilir. Dişlerin uzun süre sıkılmasına bağlı olarak ilerleyen dönemde diş minesinin hasar görmesi kaçınılmazdır. Böyle bir hasar ise soğuktan sıcağa ya da sıcaktan soğuğa geçişlerde dişlerin kamaşmasına yol açan diş hassasiyeti oluşumunu tetikler ki bu da son derece ciddi bir rahatsızlıktır. Mine yüzeyinin aşınması çok zor görünse de yine de zamanında diş gıcırdaması tedavi edilmeyen hastalarda bu aşınmanın meydana gelmesi kaçınılmazdır. Diş minesi bir kere aşınmaya başlarsa diş çürüklere karşı korumasız kalır.

Diş Gıcırdatma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş gıcırdatma tedavisinde kullanılan en etkili yöntem dişlerin birbiri ile temasını engelleyen özel dişliklerdir. Bu dişlikler gece uykudan önce ağzın içine takılır ve dişler birbirine temas etmez. Ancak bu bir tedavi yönteminden ziyade hastalığa bağlı olarak ortay çıkabilecek semptomları önlemeye yönelik koruyucu bir adımdır. Burada önemli olan hastanın dişlerini istemsiz bir şekilde sıkmasına neden olan sebebi ortaya çıkararak bu sebebin ortadan kaldırılmasına çalışılmasıdır. Yoğun stres altında olan kişilerin bu stres yükünden kurtulmaları adına stres terapilerine katılımları önerilirken yine yatmadan önce kas gevşetici etkiye sahip olan bir ilacın doktor reçetesi ile kullanımı iyi sonuçlar vermektedir.


Diş Eti Kanaması

Diş Eti Kanaması
 • Dr. Mustafa Sayar
 • 21 Ağustos 2015
 • Diş Hekimi
 • Yorum Yapılmamış

Pek çoğumuzun önemsemediği ve bakımına gereken özeni göstermediğimiz diş etlerimiz aslında sağlıklı dişlerin en büyük belirtisidir. Sık sık diş eti kanaması sorunu yaşayan kişilerin mutlaka vakit kaybetmeden bir diş hekimine muayene olmaları çok önemlidir. Çünkü diş eti kanaması tek başına bir hastalık olmayıp altta yatan bir diş hastalığı belirtisi olarak ortaya çıkmaktadır. Peki, diş eti kanaması için ne yapmalı?

Diş Eti Kanaması önlemleri

Diş Eti Kanaması önlemleri

Diş eti kanamasının tedavisi için ilk atılması gereken adım nedenini bulmaktır. Zaten diş eti kanaması nedenleri bulunarak bu nedenler ortadan kaldırılırsa kanama da bir süre sonra kendiliğinden duracaktır. Kronik sağlık sorunları bulunan ve bu sağlık sorunları nedeni ile özellikle de kan sulandırıcı ilaçlar için kişilerde diş eti kanaması sıklıkla görülmekte olup bunun nedeni ilaçların etkileridir. Bu şikâyeti olan hastaların doktorları ilaç dozlarını ayarlayarak kanamayı minimum seviyeye çekmeye çalışmalıdır.

Yine sigara tiryakisi olan kişilerde diş eti hastalıkları sigaranın zararları nedeni ile çok sık görülmektedir. Bu nedenle sık sık diş eti kanaması sorunu yaşayan sigara tiryakilerinin mümkünse sigarayı bırakmaları ya da azaltmaları veyahut da bunları yapamıyorlarsa her sigara içtikten sonra muhakkak dişlerini fırçalayarak ağız temizliğine daha fazla özen göstermeleri gerekmektedir. Bunlara ek olarak diş taşları, çok sert diş fırçası kullanmak ve vitamin eksikliği diş eti kanaması nedenleri arasında yer almakta olup diş hekiminiz bu konudaki en büyük yardımcınız olacaktır.


Beşiktaş Zirkonyum Diş

Beşiktaş Zirkonyum Diş
 • Dr. Mustafa Sayar
 • 21 Ağustos 2015
 • Zirkonyum Diş
 • Yorum Yapılmamış

Zirkonyum Diş Nedir?

Doğada beyaz halde bulunan zirkonyum maddesi kullanılarak yapılan dişler ve diş kaplamaları zirkonyum diş olarak isimlendirilmektedir. Zirkonyum dolgu malzemesi olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda dişlere yapılan köprülerde, diş kaplamasında ve yapay diş oluşturulmasında da kullanılabilmektedir. Zirkonyumu bu kadar değerli kılan beyaz renge sahip olması sayesinde sunduğu estetik görünüm ve çok güçlü bir yapıya sahip olmasıdır. Özellikle de zirkonyumun basınca karşı son derece dayanıklı olması arka dişlerde yaşanan çiğnemeye bağlı deformasyonların en aza indirgenmesinde oldukça etkilidir. Günümüzde pek çok kişi daha önce başka malzemeler kullanılarak yaptırmış olduğu dişlerini zirkonyum dişler ile değiştirmekte ya da diş yaptırırken artık sadece zirkonyumun kullanılmasını talep etmektedir.

Zirkonyum Diş Nasıl Yapılır?

Zirkonyum diş yapımı aslında amalgam ya da porselen gibi diğer malzemeler ile yapılan çalışmalara oranla çok daha zahmetlidir. Ancak gerek elde edilen sonuçlar gerekse de estetik görünüm şıklığı zirkonyumun tüm bu zahmetine rağmen her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Zirkonyum dişler tamamen laboratuvar ortamında oluşturulmakta olup yapım aşaması için hastanın ağzından diş ölçülerinin alınması yeterli olmaktadır. Diş hekimi tarafından çıkarılan diş kalıbı üzerinden gerekli çalışmalar yapılmakta ve bu kalıba uygun olarak zirkonyum diş üretilmektedir. Elde edilen diş ya da kaplama ikinci muayenede ağız içerisinde denenmekte ve dişin ağıza tam olarak oturup oturmadığından emin olunmaktadır. Uyum sorunu yaşanan dişler ve kaplamalar üzerinde tekrar gerekli düzeltme işlemleri yapılmakta ve yapay dişin sabitlenmesi işlemine geçilmektedir. Zirkonyum diş yaptıran kişilerin dikkat etmeleri gereken tek nokta bu dişlerin de gerçek dişler gibi bakımlarına özen gösterilmeyi sürdürmesidir.

Zirkonyum Diş Fiyatları Ne Kadar?

Zirkonyum diş fiyatları incelendiğinde pek çok farklı fiyat aralığına sahip olduğu görülmektedir. Sitemiz Beşiktaş zirkonyum diş taleplerinin mümkün olduğunca makul fiyatlar üzerinden karşılanmasını amaçlamaktadır. Kendi alanlarının en iyileri arasında olan uzman personelimiz ve en kaliteli malzemelerin kullanıldığı laboratuvarlarımız ile zirkonyum diş uygulamalarını yerine getirirken diğer tüm diş problemlerinizde de her zaman yanınızda olmayı sürdürüyoruz.


Diş Eti İltihabının İmplant Diş Yaptırmadan Önce Tedavi Edilmesi Gerekmektedir!

Diş Eti İltihabı tedavisi
 • Dr. Mustafa Sayar
 • 17 Ağustos 2015
 • İmplant Diş
 • Yorum Yapılmamış

Son yıllarda yapay diş yaptırmak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri tedavi yöntemleri arasında yer alan implant dişler uzman diş hekimleri tarafından uygulandıkları takdirde aynı zamanda en uzun ömürlü yapay dişler olarak ta öne çıkmaktadır. Ancak hastanın implant dişler için tedaviye uygun olması gerekmektedir. Örneğin hastanın hemofili rahatsızlığının bulunması ya da diyabet hastası olması implant takılmasını ne yazık ki imkânsız kılmaktadır.

İmplant diş yaptırmak isteyen kişileri engelleyen bir başka sağlık sorunu ise diş eti iltihabıdır. Ne yazık ki diş eti iltihabı olan kişilere implant diş takılamamaktadır. Zaten implant diş tedavisi görmek isteyen hasta öncelikli olarak diş hekimi tarafından muayene edilmekte ve daha sonra uygun bulunması halinde uygulamaya başlanmaktadır. Bu ön muayene sırasında diş eti iltihabı belirtileri görülen hastalar için ise ilk olarak bu hastalık tedavi edilmektedir.

Yani önce diş eti iltihabı tedavisi uygulanmakta ve hasta tam olarak sıhhatine kavuştuktan sonra diş implantı yapılmaktadır. Çünkü iltihaplı olan bölgeye implant uygulanması durumunda hem hasta çok daha fazla sıkıntı çekecek hem de iltihabın vücudun diğer bölgelerine yayılma riski ortaya çıkacaktır ki bu istenmeyen çok büyük sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olabilecek ciddi bir komplikasyon olarak görülmektedir. Bu nedende diş hekiminizin tedavi programına uymanız ve onun sözünü dinleyerek tedavi aşamanızı tamamlamanız en doğrusu olacaktır.


Diş Eti Hastalıklarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş Eti Hastalıkları
 • Dr. Mustafa Sayar
 • 17 Ağustos 2015
 • Diş Hekimi
 • Yorum Yapılmamış

Dişlerin etrafını saran özel bir doku olan diş eti aynı zamanda son derece hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle de ağız ve diş hijyenine yeteri kadar önem göstermeyen kişilerde diş eti hastalıkları oluşması nerede ise kaçınılmazdır. Unutulmaması gereken önemli bir konu da dişleriniz ne kadar sağlıklı olursa olsun diş eti çekilmesi gibi rahatsızlıklar sonucunda dişlerin tümünün kaybedilme riskinin bulunmasıdır. Yani sağlıklı diş etleri de en az sağlıklı dişler kadar önemlidir.

Diş kanaması pek çok kişi önemsiz olarak görülse de aslında çok ciddi diş eti hastalıklarının da habercisidir. Başta diş eti apsesi olmak üzere görülen hastalıkların birçoğu ağız temizliğine dikkat edilmemesi nedeni ile oluşmaktadır. Diş eti şişmesi ise diş eti iltihabı belirtisidir ve tedavi edilmediği takdirde yoğun ağrı duyulmasına neden olur.

Bazen kullanılan ilaçların yan etkisine bile bağlı olarak yaşanan diş eti şişmesi nedenleri çok çeşitlidir ve bu nedenin bulunarak ortadan kaldırılması diş eti tedavisi için yeterli bulunmaktadır. Ancak enfeksiyon nedeni ile oluşan diş eti hastalıklarında mutlaka antibiyotik tedavisi uygulanmalıdır ve diş hekimi muayenesi zorunludur. Diş eti tedavisi yapıldıktan sonra bu hastalığın bir daha yaşanmaması adına dişler her gün düzenli fırçalanmalı ve yine diş hekimi kontrolleri düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Bunlara uyulduğu takdirde bir daha diş eti hastalıkları yaşanmayacağı gibi diş çürüklerine karşı da gereken önlem alınacaktır.


Diş Hekimi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş hekimi
 • Dr. Mustafa Sayar
 • 17 Ağustos 2015
 • Diş Hekimi
 • Yorum Yapılmamış

Ne yazık ki ülkemizde pek çok kişinin düzenli diş muayenesi alışkanlığı olmadığı için tedavisi çok kolay bir şekilde yapılabilecek diş çürükleri tedavi edilemeden çekilmek zorunda kalmaktadır. Düzenli diş muayenesi bu nedenle çok büyük bir öneme sahiptir. Özellikle de çocukluk döneminde diş yapısının düzenli gelişip gelişmediği takip altına alınmalı ve çarpık diş tedavisi gibi sorunlar erken dönemde tespit edilerek yerine getirilmelidir.

Mümkünse tek bir diş hekimi ile düzenli muayeneden geçilmesi hastanın takibi açısından çok önemlidir. Bu sayede seçeceğiniz diş hekimi hem sizin diş yapınızı bilecek hem de beklentilerinizi çok iyi algılayarak bu beklentileri en üst seviyede karşılamanızı sağlayacaktır. Yine çocuklar içinde diş tedavisi çok önemlidir. Düzenli diş muayenesi aynı zamanda çocuklarda diş fırçalama alışkanlığının kazandırılmasında da yardımcı olacaktır.

Diş hekimi seçilirken mutlaka mesleki deneyimi ve yeterliliği sorgulanmalı ancak bunlardan önce karşılıklı görüşülerek beklentilerinize uygun olup olmadığının belirlenmesi de gerekmektedir. Yine implant diş gibi tedavilerde uzmanlık gerektiği için bu konuları da sormanız diş hekiminiz hakkında fikir sahibi olmanız hakkında size yardımcı olacaktır. Diş hekiminiz diş çekimi, dolgu diş yapımı ya da diş çekilmesi gibi konularda size hizmet verirken aynı zamanda diş macunu seçimi, diş fırçalama teknikleri gibi temel konularda da size yardımcı olacak ve sürekli bilgi akışı sayesinde dişlerinize daha doğru bir bakım gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.


Çene Cerrahisi

çene cerrahisi
 • Dr. Mustafa Sayar
 • 15 Ağustos 2015
 • Diş Hekimi
 • Yorum Yapılmamış

Son yıllarda artık ülkemizde de implant diş uygulamalarının yaygınlaşması ile beraber çene cerrahisi önemini daha da arttırmıştır. İmplant diş tedavisi yanı sıra aslında sıklıkla gerçekleştirilen diş çekimleri, yirmilik dişin yerinden çıkarılması, gömük dişlerin çekilmesi ve kist operasyonları da çene cerrahisi alanına girmektedir.

çene cerrahisiBunlara ek olarak çene eklemlerinde yer alan rahatsızlıklar, tükürük bezlerinde meydana gelen rahatsızlıklar da çene cerrahları tarafından tedavi edilmektedir. Yani özetlemek gerekirse çene cerrahı ağız içerisinde bulunan yumuşak ve sert dokular üzerinde meydana gelen tüm rahatsızlıkların tanı ve tedavilerini gerçekleştirmektedir. Çene cerrahisi olan hastaneler Ankara başta olmak üzere pek çok ilimizde bulunmaktadır.

Özellikle de implant diş yaptıranlar için kaliteli bir çene cerrahı ile çalışılması çok önemlidir. Çünkü implant yapımı sıradan bir diş tedavisi değildir ve çene kemiğine sabitlenen protez sayesinde kalıcı diş kadar sağlam ve kullanışlı yapay bir diş oluşturulması amaçlanır. Bu tedavi yöntemini diğer yapay diş çeşitleri arasından ayıran en önemli fark kendi diş kökünün olması ve diğer sağlam dişlere köprü yapılması zorunluluğunu ortadan kaldırmasıdır. Bu nedenle implant dişler günümüzde artık diş tedavisinde devrim olarak isimlendirilmektedir. Ancak yapılan implant dişlerin ömrü kesinlikle dişi yapan çene cerrahının mesleki becerisi ve deneyimine bağlıdır ki bu da tedavinin yapılacağı merkez ile doktorun seçimi konusunda hastaların daha seçici davranmalarını zorunlu kılmaktadır.

Zirkonyum Diş | İmplant Diş | Porselen Diş

© Copyright 2014 - Web Tasarım